Arogancija – netoleruotina vadovo savybė

Gražina Mongirdienė

Siekimas vienašališkai kontroliuoti veiklos sritį, noras visada laimėti bet kokia kaina, neparodyti jausmų stengiantis visada atrodyti racionaliam – tokios savybės dažniausiai slepiasi po arogancijos kauke. Taigi norint sumažinti ar pašalinti blogus padarinius, reikia, kad keistųsi asmens vertybės.

Kartą neformaliame pokalbyje su vienos iš Lietuvos įmonių aukščiausio lygio vadovų paklausiau, kodėl jis pakeitė darbą, išėjo iš vienos įmonės ir atėjo į šią? Nuskambėjo atsakymas: „Ankstesnysis tiesioginis vadovas buvo labai arogantiškas, pavargau.“

Buvau priblokšta išgirdusi šiuos žodžius – mat mano pašnekovą jo bendradarbiai ir kolegos patį laikė labai arogantiška asmenybe. Pagalvojau, gal arogancija kaip virusas kimba prie kai kurių Lietuvos įmonių vadovų.

Kas yra arogancija

Tikrai arogantiškas yra tas žmogus, kuris pats to nesupranta. Tai gąsdinanti kitus asmenybė.

Žodis arogancija kelia daug emocijų. Vien mintis apie bendravimą su arogantišku individu gali suerzinti ar net įbauginti. Atmintyje iškyla susirinkimų, kuriuose dominuoja kolega, visada įsitikinęs savo teisumu, nepaisantis kitų nuomonės ir indėlio. Aplanko prisiminimai apie niekur nevedančias diskusijas ir mintys apie tironiškus rezultato siekimo būdus. Paprastai netgi nebenorime atgaivinti savo atmintyje nerimo jausmų, iškilusių sprendžiant problemas su arogantišku individu.

Taigi arogantiškas vadovas ar kolega daro destruktyvią įtaką aplinkiniams. Ir nesvarbu, kokia arogantiško žmogaus kompetencija, tačiau rezultatams daroma neigiama įtaka.

Arogantiškas aukštos kompetencijos vadovas linkęs engti savo pavaldinius. Pavaldiniai tampa pasyviai agresyvūs. Žinoma, jie sako tai, ką šefas nori girdėti, elgiasi paklusniai, bet slapta džiaugiasi neišvengiamomis kliūtimis ir nesėkmėmis, kurias toks arogantiškas aukštos kompetencijos vadovas sukuria savo elgesiu. Darbuotojai laikosi pasyviai net ir tuo atveju, kai faktiškai jie galėtų padėti.

Arogantiški žemos kompetencijos vadovai yra pavojingi. Jie nesuvokia savo sugebėjimų ribų ir neklausia kitų nuomonės. Jie turi atsakymus į visus klausimus. Paprastai jie greitai padaro didelį karjeros šuolį, bet labai trumpalaikį. Jų nepagrįstas pasitikėjimas savimi ir tokio elgesio pasekmės gali labai pabloginti įmonės padėtį ar net sugriauti ją.

Daugiau žinių- mažesnis ego. Mažiau žinių- didesnis ego.

Albertas Einšteinas

2 thoughts on “Arogancija – netoleruotina vadovo savybė

  1. I see you don’t monetize your page, i’v got idea how to earn some extra money using one simple method, just search in google for: money making ideas by
    Loocijano

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *